Direktion, bestyrelse og repræsentantskab

Direktør:

Lars Naur

 

Bestyrelsesformand:

Steen Birch Jensen

 

Næstformand:

Karl Anders Kvist

 

Bestyrelsesmedlemmer:

Ebbe Ravn Sørensen

Finn Westergaard

Peter Schjøtz

Anton Bro

René Johansen

 

 

Jysk Energi A.m.b.a. Repræsentantskabet pr. 24. april 2017

 

Kreds 1

 

Distrikt 01: Mejrup området

Finn Westergaard

Michael Bjerre Drost

Per Lynggård

Kristian Langergaard

Johnni Uhrlund Jensen

 

Distrikt 02: Tvis/Mejdal området

Søren Enevoldsen

Helle Them

Ole Jørgensen

René Johansen

Jens Kjeldsen

Ove Jensen

 

Distrikt 03: Skave området

Jørgen Hedegaard

Johannes Kristensen

Helge P. Nielsen

Torben Andersen

 

Distrikt 12: Handbjerg området

Jens Erik Knarborg

Henrik Andersen

Steen Krog

Svend Olesen

Ulrik Kristensen

 

Distrikt 18: Idom/ Nr. Felding området

Poul Byskov

Jørgen K. Møller

Tyge Jørgensen

Robert Poulsen

 

Distrikt 19: Vinding/Vind området

Thyge Larsen

Arne Christensen

Lars Gammelvind

Steen Stjernholm

 

Kreds 2:

 

Distrikt 04: Bøvling/Fåre området

Peter Schjøtz

Ole Kirkeby

Theodor Galsgaard

Ole Tang

Christian Hansen

 

Distrikt 08: Ølby området

Jens Peder Borup

Ryan Jensen       

Peder Mejlholm Olsen

Peter Petersen

Aage Skaderis

Hans Vestergård Nielsen

 

Distrikt 09: Vemb/Bækmarksbro området

Knud Erik Smærup

Bo Hjelm Sørensen

Knud Erik Hedegaard

Bent Jensen

Jørn Møllegaard

John Laugesen

Jens Erik Borup

 

Distrikt 10: Linde området

Ejvind Hansen

Michael Priebe Kjær

Erling Kjær

Preben Christensen

Søren Mærsk Nielsen

 

Distrikt 11: Hjerm området

Henrik Madsen

Lars Skovgaard

John Skafsgaard

Jens Thusgård

Harly Yde

 

Kreds 3:

 

Distrikt 05: Nr. Nissum/Gudum området

Bo Sønderriis

Bent B. Graversen

Troels Skovmose

Klaus Noe

Søren Pedersen

Troels Primdahl

Claus Buelund

 

Distrikt 07: Humlum området

Thomas Larsen

Martin Bott

Bjarne Løth Vingborg

Peter Baltzer

Brian Hylleberg

 

Distrikt 41: Lemvig by

Flemming Jensen

Sten A. Nielsen

Peder Kallerup

Ole Schøler

Karl Anders Kvist

Bøje Mehlsen Pedersen

Kenneth S. Jørgensen

Erling Brask

Tage Rækby

Steen Møller

Bjarne Q. Kristensen

Steen Birch Jensen

Reinhardt Nygaard

Paul M. Paulsen

Henrik Nicolajsen

Jes Berthelsen

 

Kreds 4:

 

Distrikt 23: Dybe/Lomborg/Fjaltring området

Viggo Robert Jensen

Jens Kr. Skovmose

Preben Juul Larsen

Kristian Præstegaard

Bjarne Lauritsen

Ejvind Knudsen

Gustav Madsen

Bent Nissen

Knud Munch

 

Distrikt 24: Harboøre området

Eigil Flyvholm

Jens Jørn Birch

Jørn Snejbjerg

Ebbe Ravn Sørensen

Anton Bro

Poul Hau Lyng

 

Distrikt 25: Houe området

Jens Chr. Søgaard

Ove Andersen

Søren Houlind

Flemming Katkjær

Bent Graversen

Magnus Pedersen

Bjarne Damgaard

 

Distrikt 26: Thyborøn området

Alfred Smidt

Christen L. Kristensen

Viggo Kragh Jørgensen

Erik Tang Vestergaard

Peder Winkel

Bent Bro