Direktion, bestyrelse og repræsentantskab

Direktør:

Lars Naur

 

Bestyrelsesformand:

Anton Bro 

 

Næstformand:

Peter Schjøtz

 

Bestyrelsesmedlemmer:

Finn Westergaard

Karl Anders Kvist

René Johansen

Holger Lundgaard Madsen

Claus Buelund 

 

 

Jysk Energi A.m.b.a. Repræsentantskabet pr. 30. april 2018

 

Kreds 1

Distrikt 01: Mejrup området

Finn Westergaard (B)

Michael Bjerre Drost

Per Lynggård

Morten W. Jacobsen 

Johnni Uhrlund Jensen

 

Distrikt 02: Tvis/Mejdal området

Søren Enevoldsen

Helle Them

Ole Jørgensen

René Johansen (B)

Boye Lindhardt Johansen

Ove Jensen

 

Distrikt 03: Skave området

Jørgen Hedegaard

Johannes Kristensen

Helge P. Nielsen

Torben D J Andersen

 

Distrikt 12: Handbjerg området

Jens Erik Knarborg

Torben Amstrup 

Steen Krog

Svend Olesen

Ulrik Kristensen

 

Distrikt 18: Idom/ Nr. Felding området

Poul Byskov

Jørgen K. Møller

Tyge Jørgensen

Robert Poulsen

 

Distrikt 19: Vinding/Vind området

Lars Gammelvind

Steen Stjernholm

Carsten Bjerrum

Johnny Jensen

 

Kreds 2:

Distrikt 04: Bøvling/Fåre området

Peter Schjøtz

Ole Kirkeby

Theodor Galsgaard

Morten B. Poulsen

Christian Hansen

 

Distrikt 08: Ølby området

Jens Peder Borup

Ryan Jensen       

Peder Mejlholm Olsen

Peter Petersen

Christen Bjerrum

Hans Vestergård Nielsen

 

Distrikt 09: Vemb/Bækmarksbro området

Knud Erik Smærup

Lars Albæk Kristensen

Knud Erik Hedegaard

Bent Jensen

Martin Sig Kristensen

John Laugesen

Jens Erik Borup

 

Distrikt 10: Linde området

Ejvind Hansen

Michael Priebe Kjær

Erling Kjær

Preben Christensen

Søren Mærsk Nielsen

 

Distrikt 11: Hjerm området

Henrik Madsen

Lars Skovgaard

John Skafsgaard

Jens Thusgård

Harly Yde

 

Kreds 3:

Distrikt 05: Nr. Nissum/Gudum området

Bo Sønderriis

Bent B. Graversen

Troels Skovmose

Klaus Noe

Søren Pedersen

Troels Primdahl

Claus Buelund

 

Distrikt 07: Humlum området

Thomas Larsen

Brian Nordentoft 

Bjarne Løth Vingborg

Peter Baltzer

Brian Hylleberg

 

Distrikt 41: Lemvig by

Flemming Jensen

Benedicte Hjerl Carstensen

Peder Kallerup

Ole Schøler

Karl Anders Kvist

Bøje Mehlsen Pedersen

Linda Rønn Nielsen

Erling Brask

Tage Rækby

Steen Møller

Peder Andreasen

Steen Birch Jensen

Reinhardt Nygaard

Arne Bredvig Larsen

Henrik Nicolajsen

Jes Berthelsen

 

Kreds 4:

Distrikt 23: Dybe/Lomborg/Fjaltring området

Viggo Robert Jensen

Jørgen Broe

Preben Juul Larsen

Peder Langgaard Jørgensen

Bjarne Lauritsen

Ejvind Knudsen

Gustav Madsen

Bent Nissen

Knud Munch

 

Distrikt 24: Harboøre området

Eigil Flyvholm

Jens Jørn Birch

Jørn Snejbjerg

Albert Jensen

Anton Bro

Poul Hau Lyng

 

Distrikt 25: Houe området

Jens Chr. Søgaard

Jens Peter Jeppesen

Holger Lundgaard Madsen

Flemming Katkjær

Bent Graversen

Magnus Pedersen

Bjarne Damgaard

 

Distrikt 26: Thyborøn området

Alfred Smidt

Christen L. Kristensen

Viggo Kragh Jørgensen

Erik Tang Vestergaard

Steen Trier Lund

Bent Bro